Çil Tedavisi

Çoğunlukla çok açık renk cilt tonuna sahip olan kişilerde görülen, yaz mevsiminde güneşin etkisiyle birlikte çoğalan ve gittikçe büyüyen, renkleri daha çok kararmaya başlayan çiller, özellikle elmacık kemiği bölgesi, göğüslerin hemen üzeri ve sırt bölgesinde yaygın olarak görülmektedir. Tüm bu etkilerin ana nedeni güneşin zararlı ışınları olduğu için açık tene sahip olan kişilerin mutlaka güneşin tam dik olarak etkisini gösterdiği zamanda güneşten korunmalı ve hatta gerekirse gölgede bile olunsa koruyucu güneş kremi sürülmesi önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çiller Nasıl Geçer?

Çillerden tamamen kurtulabilmek için dermatologlar lazer ve kimyasal peeling yöntemlerini tavsiye etmektedirler. Bu iki yöntem sayesinde her zaman olmasa bile çillerinizden kurtulabilir veya oluştuktan sonra gittikçe kararan çillerinizin rengini tekrardan geri açtırabilirsiniz. Tedavi çillerin rengini açmakla sınırlı kalmamakla beraber boyutlarını da küçültmektedir. Uzman bir cilt doktoru tarafından gerçekleştirilen kimyasal peeling tedavisi, çillerin özelliğine göre beş seanstan on seansa kadar başarı gösterirken, lazer tedavisi yöntemiyle daha kısa zamanda etkili sonuçlar almakta mümkündür.

Çil Tedavisi İçin Bitkisel Formüller

Lazer epilasyon ve kimyasal peeling yöntemlerini uygulamak istemeyenler evlerinde limon suyu kullanarak çillerin azalmasını hatta tamamen yok olmasını bile sağlayabilirler. Limon suyu diğer iki yöntem gibi kesin olmasa da çilleri azalttığı bilimsel olarak bilinmektedir. Ayrıca gün içerisinde cildiniz çok yağlanıyorsa limon suyu yine faydalı olacaktır. Çil tedavisinde ve yağlı ciltlerin temizlenmesi işleminde ilk olarak yüzünüzü ılık su ile yıkamanız ve yüzünüzü kuruladıktan sonra bir pamuğa dökeceğiniz iki üç damla limon suyuyla cildinizi temizlemeniz yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Evinizde çil tedavisi için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise keten tohumundan oluşturduğunuz bitkisel formüldür. Bu formülde limon suyu gibi yüzde yüz garanti vermese de çillerin yok olmasında olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. Bu bitkisel formülü oluşturmak için ilk olarak bir kaşık keten tohumunu iyice kaynatın. Kaynattığınız keten tohumu ılıdığında yüzünüze bir pamuk vasıtasıyla iyice sürün. Yaklaşık yarım saat yüzünüzde bekleyen keten tohumu formülü adeta cildiniz için peeling etkisi yaratacaktır. Bu sayede cildiniz yenilenecek ve çillerinizde gözle görülür bir azalma olacaktır. Tedaviyi sonlandırmak içinde yüzünüzü bol ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Bunu her gün uyguladığınız taktirde çillerin azaldığını fark edeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    kayra su

    yüzümdeki çillerden kurtulmak istiyorum lazer tedavisinin ücretini ögrene bilir miyim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur
Şiddetli Aknelerle Nasıl Başa Çıkılır
Sudan Etkilenmeyen Makyaj
Sağlıklı Cilt İçin Yapılması gerekenler
Evde Cilt Toniği Hazırlamak
Aromatik Yağlar İle Cilt Temizleyici Krem Yapımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.