YÜZDEKİ TÜYLERİ AZALTAN KİMYASAL YÖNTEMLERYüzdeki Tüyleri Azaltan Kimyasal Yöntemler

**** Ağda yapabilirsiniz. Dışarıdan ağda kiti alarak kendinizi yapabileceğiniz gibi bir cilt bakım salonunda da yaptırabilirsiniz. Ağda işleminde kıllar kökleri ile beraber alındığı için etkili bir yöntemdir. Ancak bazı ciltlerde tahrişe yol açabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Ağda balmumu üzerinde gelen aplikatör yardımıyla istenilen bölgeye sürülür ve soğuması beklenir. Daha sonra tüylerin uzama yönünün tersine doğru çekilir. Düzenli şekilde ağda yapılması tüylerin büyüme hızını azaltabilir.
 • Eğer cildiniz ağda işleminde kullanılan balmumuna duyarlı ise bunun yerine yine ağda gibi doğal olan daha farklı bir yönteme başvurabilirsiniz. Bu yöntemde, 2 bardak toz şeker, çeyrek bardak su ve çeyrek bardak limon suyu karıştırılır. Karışım, krem kıvamını alıncaya kadar kaynatılır.

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Azaltılır

 • Kaynama esnasında kehribar kahverengi rengini elde edinceye kadar yaklaşık 25 dakika boyunca pişirin. Sonrasında soğumaya bırakın. Mısır nişastası veya bebek pudrası ile cildinize tozlama yapın. Hazırladığınız karışımı ise tüylerin uzama yönünün tersine doğru uygulayın. Daha sonra üzerine bir bez koyarak çekiniz.

**** Tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz. Ciltteki istenmeyen tüylerin alınmasında en çok başvurulan kimyasal içerikli çözümlerden biridir. İçindeki kimyasal bileşikler yardımıyla tüylerin yanması ve dökülmesi sağlanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Geçer?

 • Tüy dökücü kremi cildinize uyguladıktan sonra ürün ambalajında belirtildiği süre boyunca bekleyin. Bu süre bittikten sonra temiz bir bez ile kremi silin ve yıkayın.
 • Tüy dökücü kremlerin kullanılmasından sonraki birkaç gün içinde tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır. Bu tür kremlerin bir dezavantajı kimyasal içeriğinden dolayı kötü kokmasıdır.

Yüzdeki Tüylerin Uzaması Nasıl Engellenir?

**** Ağartma yöntemini de deneyebilirsiniz. Bu yöntemde tüyler ortadan kalkmaz. Ancak, görünürlükleri azaltılır. Önemli olan husus, kullanacağınız ürünün ten rengine uygun olmasıdır.

 • Eğer cildinizde kıllanma fazla ise bu yöntem pek işinize yaramayacaktır. Sık sık uygulanması cildi tahriş edebilir. Ayrıca kullanmaya başlamadan önce küçük bir alanda test etmeniz herhangi bir alerjik durum açısından daha iyi olacaktır.
 • Ağartma yöntemini uyguladığınızda en az bir saat boyunca güneşe çıkmayınız. Aksi halde cildiniz kötü şekilde reaksiyon verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Semra

  Çene altında ki yağ bezesi için ne önerirsiniz ama kimyasal olmasın evde hazırlatacağımız bir şey de olabilir.

  Bu bezenin bir cildiye uzmanı tarafından incelenmesi ve bu uzmanın vereceği ilaçlarla tedavisinin yapılması daha uygun bir davranış olacaktır. Bezenin ne olduğunu bilemediğimizden dolayı bir fikir de veremiyoruz. Geçmiş olsun

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayak Kokusu Nasıl Geçer
Balık Kokusuna Öneriler
Koyu Halkalar Nasıl Kapatılır
Zeytinyağını Nasıl Muhafaza Etmeliyim?
Beyaz Kafalı-Uçlu Sivilceler Nasıl Geçer
Veet Nasıl Kullanılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.