YÜZDEKİ TÜYLERİN UZAMASI NASIL ENGELLENİRYüzdeki Tüylerin Uzaması Nasıl Engellenir

*** Nane çayı içiniz. Nane çayı vücuttaki erkeklik hormonu miktarını etkiler. Yeterince içerseniz, tüylerdeki uzama yavaşlayabilir.

  • Yapılan bazı bilimsel çalışmalar, nane çayı içen kadınlarda testesteron (erkeklik hormonu) miktarında azalma olduğuna dair sonuçlara ulaşılmıştır. Testosteron hormonundaki bu azalma aynı zamanda istenmeyen tüylenmenin de azalması anlamına gelmektedir.
  • Haftada en az 5 gün ve günde 2 bardak olmak üzere nane çayı içmeye çalışınız.

*** Tüylenme olan yerlerde büyüme inhibitörü kullanabilirsiniz. Kıl inhibitörü, cildiye uzmanları tarafından reçete edilmektedir. Kıl köklerinin yapısını değiştiren bitkisel bazlı ürünlerdir. Kılların önce ince ve yumuşak hale gelmesini sağlar, sonrasında ise büyümelerini durdurur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Azaltılır

  • Tüylenmeyi yok etmek istediğiniz cilt bölgelerine uygulayınız. Krem cildinizde kalacaktır. Kullanım sıklığının nasıl olması gerektiğine ilişkin bilgiler ürün yönergesinde bulunmaktadır.
  • Kıl büyümesi inhibitörleri iplikle kıl alma, ağda yapma ve cımbız kullanma gibi diğer yöntemlerle birlikte kullanılabilir.
  • Sonuçları görmeniz için 4 ila 6 ay devam etmeniz gerekebilir.

*** Uzun süreli etkisine ilişkin fazla kanıt olmamakla birlikte karayılan otundan hazırlanan içecek de tüketilebilir. Bu bitki de yüzdeki tüylenmeyi yavaşlatmaktadır. Çayının yanı sıra kapsül şeklinde de satılmaktadır. Bitkisel ilaçlara başvur Herhangi doğal bitkisel bir çözüme başvurmadan önce doktora danışılmasına fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzdeki Tüyleri Azaltan Kimyasal Yöntemler

  • Çayını hazırlamak için, 20 gram kuru karayılan otu kökü, 4 bardak su ve bir çay kaşığı bal gerekecektir. Su ve kökünü bir arada kaynatıp 30 dakika demlenmeye bırakın ve süzün.Yüzdeki Tüylerin Uzaması Nasıl Önlenir
  • Karışımın içine bal ilave ederek günde üç kez içiniz. Buz dolabında muhafaza edebilirsiniz. Karışımdaki çayın dozunun fazla olması karaciğer hastalığı ya da kanser gibi hastalıkların varlığında bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yüzden başlamadan önce bir doktora danışılması önerilir.

*** Bazen menopoz gibi faktörlerden dolayı hormonal problemler ortaya çıkar ve bu da kıllanmalara neden olur. Böyle bir sebebin varlığı konusunda tıbbi muayene ve teşhis gerekli olacaktır.

Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Geçer

  • Bazen de yüzdeki tüylenmenin nedeni altta yatan “polikistik over sendromu” gibi bir hastalık olmaktadır.
  • Fitoestrojen içerikli gıdalar tüketin. Bu tür besinleri almanız, vücuttaki östrojen dengesizliğinin giderilmesine yardımcı olabilir. Ancak yine de doktora danışılmasında fayda var. Daha fazla östrojen alınması kıl büyümelerini yavaşlatabilir. Meyan kökü, alfalfa, keten tohumu ve rezene fitoestrojen içeren bitkisel doğal ürünlerdir.
  • Fitoöstrojen, östrojen hormununun vücuttaki etkisini taklit eder.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sağlıklı Bir Cilt İçin 4 Basit Adım
Yüzdeki Tüylerin Uzaması Nasıl Engellenir
Ramazan Yaklaşırken Ramazanda Ne Yapacağız?
Sivrisinek Sokmalarında Ne Yapılır
Göz Çevresindeki Kuruluk Nasıl Giderilir
Yaşlı Ciltler Nasıl Nemlendirilmeli
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.