YÜZMENİN ZAYIFLAMAYA ETKİLERİ
Yüzmek koşu yapmak, bisiklete binmek gibi kolayca ulaşabildiğimiz ve kalori harcayabileceğimiz aktiviteler kadar pratik olmayabilir fakat imkanlar dahilinde formda kalmak için mutlaka tercih edilmelidir. Yüzmenin faydalarını metabolizmanın hızlanmasıyla ve buna bağlı olarak vücudun kolayca yağ yakmasıyla görebiliriz.
Kişi yüzerek saatte ortalama 60 kalori yakmaktadır. Yüzerken yakılan kalori miktarı yavaş veya hızlı yüzmeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yüzerek kişinin metabolizması hızlanıp kolay yağ yakabileceği gibi kaslarının güçlenmesi de mümkündür. Yüzmeyle diğer sporları karşılaştırdığımızda yüzerken kişinin daha fazla çalıştığını buna bağlı olarak daha fazla efor sarf ettiğini  söyleyebiliriz. Yüzerken vücut o kadar çok çalışır ki kişi yüzme bittikten sonra duş alırken dahi kalori yakmaya devam edecektir.
Spor olarak yüzmenin faydası sadece kalori yakmakla sınırlandırılmamalıdır. Suyun kaldırma kuvvetinin bir etkisi olarak vücut, özellikle eklemler sudayken dinlenme fırsatı bulmaktadır. Vücudun ve eklemlerin dinlenmesi ise kişinin hem bedenen hem de ruhen iyi olmasını sağlamaktadır. Ayrıca uzmanların yaptığı araştırmalara göre yüzen kişilerin diğerlerine göre daha genç gösterdiği söylenmektedir. Bu nedenle uzmanlar tarafından yüzme her yaştan kişiye tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hangi Yaşta Hangi Spor Yapılır?
Kas Krampları Neden Oluyor?
Biceps (Pazu) Tendon Yaralanması
Evde Arka Kol Kasları Nasıl Yapılır
Koşu Bantlarının Zayıflamaya Etkisi
Burkulmalarda İlk Yardım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.