YÜZDEKİ SİYAH NOKTALARI YOK EDİN
Çoğu kimse bir gün aynaya baktıklarında yüzünde siyah noktaların varlığının farkına varmışlardır. Eğer bu cümleyi onaylıyorsanız yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Yüzde bulunan bu siyah noktalar kadın – erkek ayırtetmeksizin herkesin yüzünde çıkabilir. Bu problem ister istemez kişiyi tedirgin eder. Ve bir an önce bu siyah noktalardan kurtulmanın çaresine bakar. Sıkma yönteminden tutun da deride yer alan gözeneklerin içini karıştırmaya kadar değişik yöntemler denenir. Oysa ki bu tamamen çözümsüz bir sağlık sorunu değildir. Bu sorunun çözümünde iki yol çok önemlidir: cilt temizliği ve bakım. Biz de sizler için bu probleminize çözüm niteliğinde cilt maskeleri ve nasıl yapıldıklarına dair bilgilerimizi aktaracağız. Yararlı olmasını temenni ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

METOT:1 # YULAF UNU MASKESİ
Adından da anlaşılacağı üzere temelini yulaf unundan alan bir metottur. Yapılcak şey çok basittir. Yaklaşık bir yemek kaşığı kadar yulaf ununu yeteri kadar suda pişiriniz. Krem gibi bir kıvama gelene kadar karıştırınız. Bu aşamadan sonra içerisine badem unu ilave ediniz. Yeniden karıştırarak homojen bir karışım elde ediniz. Soğumasını müteakip yulaf ve badem unundan elde edilmiş macun ile cildinize masaj yapınız. Günlük bazda zamanınıza göre bir kere yada daha fazla, yada gün aşırı veya 3 günde bir tekrarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

METOT:2 # LİMON VE YUMURTA MASKESİ
Etkili olan diğer bir siyah nokta giderici kür ise limon ve yumurta ile yapılır. Elbette bunların karışımının size itici bir his vermesi normaldir fakat sonuçlarını gördüğünüzde gerçekten işe yaradığını farkedeceksiniz. Peki, bu, siyah nokta giderici iksir nasıl hazırlanır?

½ kadar süzülmüş limon suyuna 1 adet yumurtanın beyazı (sadece beyazı) katılır. Tercihen aleminyum bir çanak olması idealdir. Aleminyum kapta kabartılır. Macun kıvamına gelene kadar hafif ateşte ısıtılır. Soğuduktan sonra kullanıma hazırdır.

METOT:3 # BAL İLE HAZIRLANAN MASKE
Bal başlıbaşına zaten sağlık ve şifa deposudur. Nerede ise ölüm ve ihtiyarlık dışında her türlü derde devadır. Ayrıca ilginç olan bir bilgi de bozulmayan tek gıda baldır. Bu kadar bilgiden sonra gelelim maskenin nasıl hazırlandığına. Bal cilt için de gerek besleyici olması gerekse de bakım amaçlı kullanılabilen ayrıcalıklı bir üründür. Orijinal olması koşulu ile balı alarak, yüzünüze süreceğiniz kısımlara yetecek kadar siyah noktalara uygulayınız. Şikayetiniz olan siyah noktalar çok fazla ise cildinize ipeksi bir dokunuş hissi vermesi ve temizliği artırması açısından göz kararı susam yağı ilave edebilirsiniz. Mevcut iksir 15 kadar yüzünüzde durduktan sonra ılık su kullanarak kağıt havlu yada normal havlu ile temizleyiniz.

METOT:4 # LİMON SUYU VE YOĞURT MASKESİ
Limon suyu cildi temizleyen ve yumuşatan bir malzeme. Yoğurt da benzer etkileri gösteren bir gıda. Bu ikisinin birleşiminden kaynaklanan güç siyah noktalarınıza çare oluyor. Limon asitik nitelikte olduğu için evvela gözünüzden ve göz çevresinden olabildiğince uzak tutmalısınız. Bunu unutmayınız. Yoğurt ve limon karışımını sorunlu bölgelere uygulayın. 10-15 dakika kadar bekleyin. Bunun ardından maskeyi ılık su kullanarak siliniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Bölgesindeki Tüylere Dikkat
Saç ve Cildin Dostu: Elma
Yüz Yogası İle Alın Kırışıklıklarını Azaltma
Doğal Meyve Asitleri ile Cildinizi Şımartın
GÜZEL BACAKLAR İÇİN GÜNLÜK BAKIM
Yüz Kızarıklıkları Nasıl Geçer
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.