Zayıflamak İçin Egzersiz Hareketleri

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bunu tek başınıza gerçekleştirmeniz biraz daha zor ve zaman alıcı olabilir. Yapılan araştırmalara göre düzenli egzersiz yapan her on kişiden biri yaptığı hareketleri düzgün yapamadığı için kilo verememekte ve işin daha kötüsü bunun farkında bile değildir. Kilo vermenin temel kurallarından biri olan spor ve sağlıklı yaşam iç içe olduğu zaman fayda sağlayacağını unutmamalıyız. Fakat zayıflamak için uygulayacağınız sporu seçmekte son derece önemli ve hüner gerektiren bir iştir. Bu makalemizde zayıflamak için seçebileceğiniz sporları ve temel ısınma egzersizlerinin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak İçin Hangi Spor Yapılır?

Kilo vermek için en faydalı sporlar hiç kuşkusuz aynı esnada mümkün olduğu kadar fazla kası çalıştıran sporlardır. Bu sporların başında ise aerobik, fitness ve plates gelmektedir. Her birini detaylıca açıklamak gerekirse;

Aerobik, ayakta çok efor harcanarak gerçekleştirilen oldukça hareketli ve aynı esnada birden çok kas gruplarını çalıştıran bir spordur ve kilo vermek isteyen kişilerin mutlaka uygulaması tavsiye edilmektedir.

Fitness ise direk ilk başlangıç için tavsiye edilmez. İlk başlarda kişilerin düzenli bir şekilde spor altyapısı kazanmaları ve kaslarını spora alıştırdıktan sonra fitness sporuna başlanabilir. Aerobikten farklı olarak burada tüm kas gruplarının farklı hareketleri vardır ve her bir kas o hareket uygulandığı taktirde çalışmaktadır. Fitness daha çok kilo vermek isteyen kişiler tarafından değil de, kaslarını güçlendirmek veya yeni kas kitlesi oluşturmak için tercih edilmektedir. Fitness uzun süreli ve düzenli yapılması gereken bir spordur. Aksi taktirde ara verildiği zaman harcanan bütün emek neredeyse boşa gitmektedir. Kasların sıkılaşması ve kuvvetlenmesi için uzman bir spor eğitmeninden yardım alınması ve kişiye özel hareket programının çıkartılması oldukça önemlidir. Fitness yaparken ağırlık uygulanacaksa mutlaka vücut önce ısındırılmalı ve ondan sonra çalışmaya başlanılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Plates son yıllarda bir hayli popüler olan ve özellikle zayıflayıp vücutlarını estetik bir görünüme kavuşturmak isteyen kişilerin ilk tercihi olmaktadır. Bunun temel nedeni ise kısa sürede gözle görülür bir sonuç elde edilmesidir. Plates yapılmaya başlandıktan sonra iki veya üç seans içerisinde aynaya baktığınızda sizi motive edici bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Plates düzenli ve doğru bir şekilde yapıldığı taktirde zamanla sık görülen kas ve bel ağrılarını azaltmanın yanı sıra psikolojik olarakta sizi olumlu yönde etkileyerek daha stressiz bir yaşantıya sahip olmanızı sağlayacaktır. Plates yaparken nefes kontrolü ve konsantrasyona mümkün olduğunca dikkat edilmelidir.

Yukarıda bahsettiğimiz sporlar evde bireysel olarak yapılma ihtimali olsa da bir spor salonunda uzman bir eğitmen eşliğinde yapıldığı taktirde size maksimum yararı sağlayacaktır. Bu bakımdan spor salonu ve eğitmen seçimi oldukça üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur. Kişi mutlaka güvendiği bir spor salonuna yazılmalıdır. Spor salonunda görev olan eğitimcilerin mutlaka uzman sertifikasının bulunması gerekmektedir. Ayrıca kişi spora başlamadan önce mutlaka vücudundaki yağ oranı hesaplanmalı ve ona göre bir hareket programı belirlenmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Spor Yapmadan Zayıflamak Mümkün müdür?
bölgesel zayıflama ürünleri
Vücut tipine göre zayıflama
iştah kesici
Kilo kontrolü
Aç kalmadan zayıflama diyet
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.