Zayıflama korsesi

Sponsorlu Bağlantılar

Günde 8 saat kadar giyilen korseyi vücudunuzun kalıbından hafif daha sıkı hale getiriyoruz. Özellikle bel kısmı sıkı, göğüs ve kalça bölgeleri nispeten gevşek olmalı ki korsa giymeye katlanabilelim. Gün boyunca standart bir korse ile gezineceğiz. Akşamları ise sporcuların özel olarak kullandığı korseler ile uyku korsesi adı verilen özel yapım korseleri kullanmamız gerekecektir. Şayen gündüz giydiğiniz korse artık dayanılmaz bir rahatsızlık vermeye başladıysa bu durumda uyku korsesi ni de giymemizde herhangi bir sakınca yoktur.

Sporcu korsesi ile zayıflama egzersizleri yapabilir ve fazla kilolarınızı spor yaparak yakabilirsiniz. Ancak sporcu korsesi giyiyorsanız bu durumda yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Özellikle kardiyo ve kas egzersizleri yanında lifli besinlerle beslenmeniz gerekmektedir. Korsa kullanırken egzersiz öncesi ve sonrasında bol miktarda sıvı ve su tüketmeniz gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Korsa kullanımı ipuçları ve dikkate almanız gerekenler:

*
Korsa konusunda uzman bir antrenör veya sporcuya danışınız.
*
Şayet mümkünse profesyonel bir korse imalatçısına sizlerin ölçülerine özel korse hazırlatınız.
*
Korse kullanmadan önce doktor tavsiyesi almak çok önemlidir.
*
Terlemeyi ve vücudun nefes almasını engelleyen sentetik materyalden yapılmış olan korseleri kesinlikle kullanmak yasaktır.

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
  • Kanal D Doktorum Programı
  • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

  • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
  • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

  • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
  • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor