Zayıflama Yöntemleri ve Zayıflama Çayı

Aşırı kilosu bulunan bireyler genç yaşlı, kadın erkek, büyük küçük fark etmeksizin bu kilolarla baş etmek için çeşitli yöntemler uygularlar. Daha önceden sadece Amerika Birleşik Devletleri’in uğraştığı obezite ne yazık ki günümüzde düzensiz beslenme yüzünden bütün dünyaya yayılmış ve özellikle ülkemizde de ciddi bir sağlık problemi haline gelmiştir. Dünya’da çok popüler bir rahatsızlık olsa da ne yazık ki henüz tamamen şunlar şunlar yapıldığında obeziteden tamamen kurtulursunuz denmemektedir. Yalnızca obeziteye yakalanmamak için çeşitli dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Temel olarak her bireyin alması gereken enerji miktarı farklı olsa da, günlük olarak alınan kalori verilen kaloriden daha fazla olduğu zaman alarm çanları çalmaya başlamalıdır. Aksi taktirde hep bu şekilde kişi yaşamına devam ettiğinde yavaş yavaş olsa da kilo almaya başlar ve bir gün bu kilolardan kurtulamadığı fark eder. O zaman kişi obezite rahatsızlığına yakalanmış kabul edilir ve tedavisi için kendisini uzun bir süreç beklemektedir. Bu yüzden mutlaka gün içerisinde alınan ve yakılan kalori dengesine dikkat edilmelidir. Hayatınızda özellikle bu yüzden sporun yeri her zaman olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama Tedavisinde En Sık Tercih Edilen Yöntemler Nelerdir?

Zayıflama tedavileri genellikle uzun soluklu sonuçlar verse de günümüzde obezite rahatsızlığı bulunan ve hiçbir şekilde diyet ve sporla kilo veremeyen kişilerde uygulanması gereken son çare uygulamalardır. Özellikle teknolojinin tıp alanında son senelerde hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte çeşitli lazer tedavileri ile yağ yakımı yöntemi oldukça sık uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte mideye kelepçe takılması gibi bazı cerrahi olarak uygulanan operasyonlar da mevcuttur. Fakat bu operasyonlar mutlaka aşırı kiloların getirebileceği potansiyel sağlık sorunları riskine sahip olan kişilere uygulanmalıdır. Çünkü ne yazık ki bu yöntemlerin ne kadar sağlıklı olduğu ve ileride ne gibi sorunlara neden olabileceği tam olarak hala bilinmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak İçin En Sık Tercih Edilen Bitki Çayları Nelerdir?

Zayıflamak için kişiler çeşitli beslenme programları uygularlar. Fakat bu programların çoğunlukla büyük bir bölümünde bitki çayları sadece isim olarak geçmekte ve hangisinin zayıflama için kullanılacağı net olarak belirtilmemektedir. Bu yazımızda kilo vermek için yaptığınız diyetin yanı sıra destekleyici tedavi yöntemi olarak tüketebileceğiniz bitki çaylarının hangileri olduğunu ve ne gibi özellikleri bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Mete Çayı; zayıflamak isteyen kişilerin sık sık tükettiği bir bitki çayıdır ve temel özelliği vücuttaki depolanan  mevcut yağları yakmasıdır. Tarihte de ilk olarak Güney Amerika bölgesinde yetiştirilen ve eski zamanlarda da bu özelliğiyle sık sık kullanılmıştır. Günümüzde aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz mete çayı, obezite tedavisinde yer almaktadır. Mete çayı aynı zamanda vücut içerisinde olan yağ emilimini engellemekte ve yağların bu sayede daha akışkan bir hal kazanmasını sağlamaktadır. Kütle halinde bulunan yağlar akışkan hal aldığı zaman vücuttan daha kolay bir şekilde atılmaktadır. Vücutta ödemin yani toplanmış olan suyun atılmasına da imkan veren mete çayının, bu özelliklerinden dolayı diyet yapan kişilerin gün içerisinde iki fincan tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Mete çayı aynı zamanda biberiye çayı ve funda yaprağıyla birlikte karıştırılıp tüketilebilir.

Genel olarak yeşil çaylar çok kuvvetli ve doğal antioksidan şeklinde bilinmektedir. Bu özelliğinden dolayı vücutta bulunan zehirli maddelerin yani toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Kekik çayı ve sinemaki çayı da zayıflamak isteyen kişilerin mete çayından sonraki tercihi olabilir. Fakat bu iki çay hakkında çeşitli bireylerde yan etki görülebileceği ihtimali olabileceğinden dolayı mutlaka uzman bir hekim kontrolünde tüketilmesi çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    esra özdemir

    ck kıloluyom bide asırı derecede yuzumde cıvılce var

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
kalori yakmanın 20 yolu
Kavitasyon yaptıranlar
zayıflamak için mide balonu yöntemi
30 Günde Bacak Zayıflatma
zayıflatan besinler nelerdir
Zayıflama Bantlarının Zararları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.