Su insan yaşamı için vazgeçilmezdir aynı zamanda diyet listeleri içinde ilk sırada yer alması gerekir. Sağlıklı yaşam ve beslenme açısından su önemli bir yere sahiptir. Fakat bu kadar önem taşıyan suyu çoğu kişi yeteri kadar tüketmemektedir.

Aslında insan yaşamının %60’ını su oluşturmaktadır. Suyun zayıflamada etkisi olduğu gözlenmiştir. İlk olarak su midede dolgunluk oluşturduğundan kişiye tokluk hissi vermektedir. Bunun yanı sıra metabolizmanın hızlı çalışmasına ve kilo vermenize yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Böylece iştahınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Vücudun yeteri kadar besine ve suya ihtiyacı vardır. Bu nedenle yeterli miktarda su almaya özen gösterin. Günde en az 8 bardak su içmeye dikkat etmelisiniz.

Su ve diyet: Su insan yaşamında olduğu gibi diyet programlarında önemli görevler üstlenmiştir. Bol su tüketiminde cilt sağlığı ilk sırada olmak üzere yediklerimizin eritilmesine de yardımcıdır. Su ile herhangi bir içecek kıyaslanamaz ve suyun yerini tutamaz. Yemeklerden 15 dakika önce su içmelisiniz. Bu sizin fazla yemek yeme isteğinizi azaltır.

Bol su içmek bağırsak hareketlerinizinde hızlanmasını sağlar. Ancak her şeyin fazlasının zarar olduğunu hatırlatarak fazla suyun da zarar olduğunu unutmayalım. Aksi durumda su zehirlenmesi, böbrek yetmezliği ve kalp yetmezliği sorunlar oluşabilir. Tavsiye edilen oranın üstüne çıkmamakda fayda vardır.

Su ihtiyacınızı suyun yanında sulu besinlerle, çorbalarla, meyve ve sebze gibi besinlerle de karşılayabilirsiniz. Yeteri kadar su tükettiğinizi anlamakda zorluk çekebilirsiniz. Eğer idrar miktarı azalmış ve idrar rengi koyulaşmış ise yeterli miktarda su içmediğiniz anlamı taşır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıflamam lazım diyenler
Egzersiz Yapmadan Zayıflama
Fx15 şikayetleri ve kullanan kullanıcı yorumları
Ramazanda kilo vermek
altın çilek zayıflama hapı
Hamile Göbeği Nedir? Nasıl Eritilir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.