ZAYIFLAMAK İÇİN 10 KURALZayıflamak İçin 10 Kural

“Doktor Dean Ornish” kalp sağlığına katkıda bulunan diyeti ile bilinmektedir. Ünlü doktor bu diyette nasıl kilo verebileceğinizi ve başlamak için neler yapabileceğinizi anlatmaktadır.

İşte takip etmeniz gereken 10 Adım:

Sponsorlu Bağlantılar

  1. Lif yönünden zengin ve işlenmemiş olan yiyecekleri tüketin. Sebze, meyve, kepekli veya tam tahıllı ekmek, kepekli makarna, baklagiller, yağsız kırmızı et, tavuk eti, süt ürünleri ve deniz ürünleri tüketin. Bu diyet ile saydığımız yiyecekleri rahat bir şekilde yiyebilirsiniz.
  2. Yağ, şeker, tuz, kafein, alkol ve işlenmiş gıdaları olabildiğince az tüketin. Bu gıdaları sınırlı tükettiğinizde aldığınız kalori miktarı da azalacaktır.
  1. Yağı azaltın. Az yağlı yemeye odaklanın. Doktor Ornish, ekstradan 100 kalori karbonhidrat veya 100 kalori proteinin vücut yağına dönüştüğünde 23 kalorinin yandığını keşfetti. Yani 100 kalori yağ vücut yağına dönüştüğünde 2,5 kalori yakmış olursunuz.
  2. Diyet defteri tutun. Beslenme alışkanlığınızı hayat boyu değiştirin ve süt ürünleri diyetinizin temeli olsun. Zaman geçtikçe sağlıklı ürünlere yönelmeniz daha kolay olacaktır.
  3. Bol su için. Vücut fonksiyonlarınızın en uygun seviyede çalışması için yeterli miktarda sıvı almanız tavsiye edilir. Su, meyve suyu, yağsız süt, kahve ve çay vücudunuzdaki toksinleri arındırır ve vücut fonksiyonlarının uygun çalışmasını sağlar.
  4. Günlük egzersiz yapın. Doktor Ornish sizi zorlayan egzersizler yerine daha ölçülü olan egzersizleri yapmanızı önermektedir. Örneğin yürüyüş oldukça ideal bir spordur. Daha ağır sporları yapmak zorunda değilsiniz. Egzersizin en büyük faydası vücudunuzu harekete geçirmesidir. Böylece vücut etkili şekilde fonksiyon gösterir.
  5. Zayıflamak İçin 10 ÖneriStresle başa çıkmak için meditasyon yapın. Meditasyon yapmak zihni stresten arındırır. Düşünce gücünüzü arttırır ve odaklanmanızı sağlar. Ornish e göre stresle başa çıkma yöntemlerini öğrenmeniz önemlidir.
  6. Psikolojik destek alın. Hayat boyu diyet yapma zorunluluğu köklü değişiklikleri içerir. Bu da zorlanmanıza sebep olabilir. Değişikliklere daha kolay adapte olmak içinyardım alabilirsiniz.
  7. Sigarayı bırakın. Sigaradan kaynaklanan toksinler çeşitli kanser türlerine sebep olduğu gibi koroner kalp hastalığına da davetiye çıkarır. Sigarayı bırakmak sağlıklı bir yaşam için büyük bir adımdır.
  8. Diyet programınızı sürdürün. Doktor Dean Ornish in 10 önerisi hem zayıflamak hem de sağlıklı kalmak için çok önemlidir. Kilo vermenin yanı sıra kolestrol seviyeniz düşer, kanser riskiniz azalır. Eklem iltihabı gibi birçok sağlık sorununuz ortadan kalkar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Taksoplazmozis
Güneş Gözlüğüne Dikkat
Amfizem Nedir?
Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları Nelerdir?
Endometriozis
Süt ve Süt Ürünleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.