Zayıflamak İçin Diyet İçecekler Faydalıdır.

Özellikle piyasada gazlı içeceklerin diyet seçenekleri diğer alternatiflerine göre şeker içermediği için düşük bir kalori miktarına sahiptir. Fakat bu noktada yapay tatlandırıcılara dikkat edilmesi gerekmektedir, çünkü bazı durumlarda bu tatlandırıcılar kişilerin kilo almasına neden olabilmektedir. Yapılan bir takım testlere göre, yapay tatlandırıcılar vücut içerisinde yemek borusu ve mide bölgesinde yer alan tat reseptörlerine sinyal gönderir ve bu sinyalin neticesinde pankreasta vücutta fazla yağ depolanmasına sebebiyet veren insülin hormonu üretilmeye başlar. Bulunla beraber bir takım kimyasallar vücut kütlesinde herhangi bir azalma veya artma meydana gelsin ya da gelmesin beyinde yer alan tokluk merkezine iletilir. Özetlemek gerekirse vücut şeker istemesine rağmen siz vücudunuza şeker diye bir takım yapay tatlandırıcılar vererek yiyeceğiniz yemekten daha fazlasını istersiniz ve doymuş hissiyati içine girmek yerine sürekli daha fazla yemek yemek istersiniz. Bu şekilde ya yediğiniz öğün sayısı artar ya da öğünlerde yediğiniz porsiyonlarınız büyür. Fakat her iki durumda da kilo artışı meydana gelir. Yapay tatlandırıcılar içerisinde şeker bulunan yiyeceklere oranla yüz kere daha fazla tatlıdır. Bu yüzden gazlı bir içecek tüketmek istediğiniz zaman aromalı maden sularını tercih etmeniz faydalı olucaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
kalça diyeti
Zayıflama İçin Öneriler
Kilo vermek için Motivasyon Şarttır
Çok Fazla Limon Suyu İçmenin Zararları
Güvenli Şekilde Nasıl Kilo Verilir
hülya avşar diyeti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.