Zayıflamak İçin Temel Öneriler Nelerdir?

Zayıflamak için ne yapmam gerekiyor sorusu hemen hemen herkesin hayatında belirli bir dönemde cevap bulmayı beklemiş olan bir sorudur. Zayıflamak için gün geçtikçe yeni teknikler, yeni metodlar ve bir takım yeni uygulamalar çıkmaktadır. Fakat bunları hemen kulaktan dolma bilgilerle değil de biraz zaman geçtikten sonra doktorların herhangi bir yan etkisi olup olmadığı net bir şekilde ortaya çıktıktan sonra uygulamak en sağlıklısıdır. Son zamanlarda popüler olan bir takım beslenme programlarının dışında cerrahi operasyonlar ve çeşitli zayıflama hapları gelmektedir. Fakat bu hapların kullanımı yaygın olsa da ne yazık ki ortada büyük bir belirsizlik vardır. Uzmanların yarısı bu hapların herhangi bir yan etkisi olmadığını savunurken diğer yarısı ise kısa vadede olmasa bile uzun vadede çok önemli psikolojik bir takım sorunlara neden olduğunu belirtmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu gibi yöntemlerle sadece estetik bir sorun olan fazla kilo sorununu bir sağlık problemi haline gelmemesi için dikkat edilmelidir. Bunun dışında kesin çözüm olarak belirtilen bir takım cerrahi operasyonlar bile her zaman net bir sonuç verememektedir. Özellikle bu operasyonlardan sonra yapılan işlem nedeniyle istenmeyen izler veya ameliyat ile alınan yağların daha sonradan çok hızlı bir şekilde vücut tarafından tekrar depolanması gibi problemler meydana gelebilmektedir.

Tüm bu durumların başınıza gelmemesi için uzmanlar bu yöntemler yerine sağlıklı bir beslenme programı ile düzenli spor yapılması gerektiğini savunmaktadır. Bu makalemizde bu iki duruma ek olarak neler yapabileceğinizi ve bu süreci nasıl daha hızlı bir hale getirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Kilo Verebilirim? Nasıl Zayıflarım?
– Kilo vermek ne yazık ki bu gece yattım yarın sabah kalktım zayıfladım şeklinde olan bir durum değildir. Uzun vade de olabileceği gibi kişinin çok büyük emek ve sabır harcaması önemlidir. Ancak bu şekilde verilen kilolar uzun vade de tekrardan alınmaz.
– Herhangi bir beslenme programını uygulamadan ilk önce denemeniz gereken program kuşkusuz sizin kendi yaptığınız ve herhangi bir besini yasaklamadan oluşturduğunuz diyet programıdır. Bu sayede kendinize ilk önce yasak koymadan zayıflamanın mümkün olup olmadığını sorgulamış, ardından duruma göre uzman bir hekimden yardım ve tavsiye alabilirsiniz.
– Diyet aslında sadece kilo vermek için değil, sağlıklı bir bireyin sürekli formda kalması için bir yaşam felsefesi haline gelmesi önemlidir. Ancak bu alışkanlık vücuda aşılandığı zaman sağlıklı ve düzgün bir şekilde zayıflamaya başlayabilirsiniz.
– Sabah kahvaltısını kesinlikle pas geçmeyin. Uyku esnasında kişinin metabolizması zayıfladığı için ancak sabah kahvaltısı yapıldığı zaman normal ritimde çalışabilmektedir. Aynı zamanda sabah kuvvetli bir şekilde yapılan kahvaltı sayesinde gün içerisinde çok fazla atıştırma ihtiyacı duymaz ve ara öğünleri daha az yapabilirsiniz.
– Gün içerisinde ara öğünlerde sevdiğiniz meyveleri yiyin. Bu sayede hem kendinizi ana öğünlere kadar tok tutmuş olursunuz hem de vücudunuzun ihtiyacı olan şekeri doğal bir şekilde alırsınız.
– Uyku düzeni metabolizmanın sürekli aktif bir halde çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Bu yüzden her gün aynı saatlerde kalkmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın. Bunun dışında akşam çok geç saatlere kadar oturmadığınız zaman gece atıştırmalarından da uzak durmuş olursunuz.
– Eğer alkol alıyorsanız bunu bırakmanız hem sağlığınız için hem fazla kilolarınızdan kurtulmanız için size oldukça avantaj sağlayacaktır. Alkol içerdiği bir takım maddeler nedeniyle gün içerisinde sürekli bir tatlı ihtiyacı hissetmenize de neden olmaktadır.
– Gün içerisinde asitli ve gazlı içecekleri tüketmek yerine bol su ve maden suyu tüketin. Bu sayede vücudunuza girmiş olan su yağ atımını daha hızlı bir seviyede gerçekleştirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
kilo kontrolü nasıl yapılır?
Ece erken nasıl formda kalıyor
zayıflama hareketleri
süt içerek zayıflama
zayıflamak için otlar
Kilo Vermek İçin Bahane Üretmeyin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.