Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin düzenli egzersiz ve başarılı bir beslenme programı ile yapıldığını herkes bilmektedir. Fakat bazı kişiler bu iki maddeyi doğru biçimde uygulasa da kilo veremezler. Eğer sizde o kişilerden biriyseniz bu makalemiz ilginizi çekebilir. Bu makalemizde yer alan bazı ufak tüyolar sayesinde sizde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Zayıflayan Kişilerin Tavsiyeleri

Sponsorlu Bağlantılar

– Tek tip beslenme düzeninden vazgeçin. Seçtiğiniz bir tek meyve veya sebze yerine her gün farklı meyve ve sebzeler yemeye özen gösterin.

– Mümkün olduğunca beslenme programınızda vitamin ve protein bakımından zengin, yağ olarak minumum seviyedeki besinlere yer verin.

– Özellikle akşam yemeğinden sonra geç yatıyorsanız abur cubur veya şekerlemeler yerine sadece meyve tüketin.

– Gün içerisinde bol sıvı tüketimi bilinsede özellikle kış mevsiminde fazla uygulanmaz. Terleme az olduğundan kişiler susamaz ve su tüketmek istemezler. Fakat su tüketimi kilo vermenin önde gelen kurallarından bir tanesidir. Bu yüzden gün içerisinde en az 8 – 9 bardak su içmeye özen gösterin.

– Yüksek kalori içeren aşırı şekerli besinlerden ve içeceklerden uzak durun.

– Diyet yaparken kişilerin doğru bildiği yanlışlardan bir tanesi sevdikleri yiyecekleri tamamen yiyemeyecekleri düşüncesidir. Fakat bu yanlıştır çünkü her diyet programında belirli günlerde serbest öğün bulunmaktadır ve bu öğünlerde kişi dilediği gibi istediği şeyi belirli bir porsiyonda tüketebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

– Çok sevdiğiniz besinlerden bir anda uzak kalmak ve onları bir daha yiyemeyeceğim düşüncesi size diyetin başlarında motivasyon eksikliği yaratacağından bu sürecin daha zorlu geçmesine neden olucaktır. Bu yüzden ilk başlarda az porsiyonlarda sevdiğiniz her şeyi yemeniz önerilmektedir.

– Ödül sistemi özellikle tatlı konusunda çok işe yaramaktadır. Tatlı ve şekerli besinlerin yasak olduğu diyetlerde belli periyodlarda kendinize ödül koyma motivasyonunuzu yüksek tutmanıza ve beslenme programını sıkılmadan uygulamanıza yardımcı olucaktır. Herhangi bir kaçamak yapmadan uyguladığınız iki haftalık diyet programını yaptıktan sonra kendinize sevdiğiniz bir tatlıyı ödül olarak koyabilirsiniz.

– Kilo vermek için kendinize hakim olabilmek oldukça önemlidir. Sağlıklı ve kendi bünyenize ait özel bir beslenme programını uygularken günlük egzersizleri de yapmayı unutmayın. Zayıflamak uzun ve zorlu bir maratondur. Hemen ilk başlarda gözle görülür bir kilo kaybı yaşanmazsa umutsuzluğa kapılmayın ve hemen pes etmeyin.

Tüm bu yukarıda bahsettiğimiz tavsiyeler sağlıklı ve düzenli sporla birlikte zayıflayan kişiler tarafından oluşturulmuştur. Her bünyede farklı metabolizma hızı ve süresi olduğu unutulmamalı kişiler diyet yapmadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Egzersiz lastiği hareketleri
Kilo vermeyi nasıl kolaylaştırırız
Kolay kilo verme yolları
Zayıflama yüzüğü
Levi’s Curve ID model kotlar
zayıflama iğneleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.