Uzman Diyetisyenden Zayıflama Taktikleri

Bu makalemizde özellikle sürekli kilo verme amacındayım fakat bir şekilde kendime engel olamıyorum ve diyetimi sürekli tamamlayamadan bırakıyorum diyen kişiler için hazırlanmıştır ve çoğu insanda işe yarayan uzman diyetisyen tavsiyeleri içermektedir. Ne yazık ki günümüzde kişilerin sık karşılaştığı bir problem haline gelen aşırı kilo sorunu gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Her şeye daha kolay ulaşabilme şansımız olduğu bu günlerde özellikle gün içerisinde hareketsizlik ve düzensiz beslenme obeziteye davet çıkaran en önemli faktörlerdir. Zaman içerisinde yavaş yavaş alınan kilolar da ne yazık ki düşünüldüğü gibi hemen verilememektedir. Bazı kişilerde metabolizma hızının aşırı yavaş olması nedeniyle her türlü sporu yapsa da, uygun bir beslenme programı uygulasa dahi kilo verme işlemi çok çok yavaş olmakta ve kişinin genellikle motivasyonu düşerek kilo vermeye değilde kilolu haline adaptasyon süreci başlamaktadır. Fakat ufak tavsiyelere uyduktan sonra bu geçiş döneminde metabolizma hızını normal seviyeye getirmek oldukça kolaydır. Bu makalemizde aşırı kilosu olan kişilerin nasıl daha hızlı zayıflayabileceği hakkında tavsiyeler bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

“Zayıflamak İstiyorum!”

Kilo vermek için en önemli adımlardan bir tanesi yemek yeme hızınızı düzgün bir şekilde ayarlamanızdır. Özellikle yapılan araştırmalarda iyi çiğnemeden hızlı bir şekilde yemek yiyen kişilerin vücutlarının kilo almaya daha yatkın olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni ise tokluk hissinin mideden beyne bir süre sonra ulaştırılıyor olmasıdır. Kişi hızlı yemek yediği zaman tokluk hissi beynine ulaşana kadar daha fazla yemek yemekte ve bu yüzden doyduğu halde vücuduna aşırı yükleme yapmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca yemek yerken kendinizi oyalayabileceğiniz aktiviteler edinmeniz oldukça önemlidir. Bunun dışında yemek yerken hafif bir müzik dinlemek bile yemek yeme hızınızın zamanla yavaşlamasına yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

-Dişlerinizi Gün İçerisinde Sık Fırçalayın: Diş sağlığınız için uzmanlar günde en az iki kere sabah ve akşam olmak üzere dişlerinizi fırçalamanızı tavsiye etmektedir. Fakat gün içerisinde daha fazla dişlerinizi fırçalamak belli bir süre sonra psikolojik olarak yemek yeme sıklığının da azalmasına neden olacaktır. Gün içerisinde daha fazla beyaz dişlere sahip olmak amacıyla yemek yemek istemeyecek ve zamanla bu alışkanlığınız size zayıflamada yardımcı olacaktır. Aynı zamanda masanızda bulunan abur cuburları kaldırmak, canınız sıkıldığında o abur cuburlara elinizin gitmesini engellemek için oldukça önemli bir adım olacaktır.

-Yemeklerinizi Masada Yiyin: Kesinlikle televizyon karşısında veya ayakta durarak yemek yemeyin. Çünkü bu tokluk hissinin beyne daha geç ulaşmasına neden olmaktadır. Kişi bu sürede de doyduğunu anlamadığı için daha fazla yemek yemektedir.

-Aç Karna Alışveriş Yapmayın: Yemek yemeden aç karna alışveriş yapmaya gittiğiniz zaman özellikle herşeyin tüketim üzerine kurulu olduğu günümüzde mutlaka canınız sık sık abur cubur çekecektir. Kendi iradenize çok fazla güvenmiyorsanız kesinlikle bu riski almayın. Bu yüzden mümkün olduğunca alışveriş işlerinizi ana öğünlerden sonra yapmaya özen gösterin. Hem bu sayede günlük yapmanız gereken egzersiz programını da uygulamış olursunuz. Ayrıca dışarıda kalorisini bilmediğiniz hiçbir şeyi yemeyin çünkü en ufak şekerde bile hiç beklemediğiniz miktarda kalori olma şansı her zaman bulunmaktadır.

-Mümkün Olduğunca Az Tuz ve Şeker Tüketin: Tuz vücutta yer alan suyu tutarak hem ödem oluşmasına neden olur hem de kişinin kendini sürekli şişkin hissetmesine neden olur. Aynı zamanda şekeri de azaltmak vücudun yağlanmaması için oldukça önemlidir. Gün içerisinde alınması gereken miktardan daha fazla şeker alındığı taktirde vücut şekeri direk yağ olarak depolamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
hasta diyet listesi
kalça diyeti
Nil Şahin Gürhan kariyer diyeti
DETOKS İLE ZAYIFLAMA
Okul Diyeti
Yağı Azaltılmış Olan Yiyecekler Sağlıklıdır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.