ZAYIFLAMAYA YARDIMCI EGZERSİZLER NASIL YAPILMALI Zayıflamaya Yardımcı Egzersizler Nasıl Yapılmalı

Sağlıklı bir yaşam tarzı için anahtar kelime egzersizdir. Doğru miktarda egzersiz yapmak kilo verme hedefine ulaştırır, dahası egzersizin bedensel ve zihinsel olarak birçok faydası vardır. Öncelikle egzersiz programlarından sana uygun olanı seç. Aerobik egzersizlere odaklanıp ne kadar kalori yaktığının bilincinde ol ve bunu sağlıklı bir diyetle destekle. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda egzersiz yaparak kilo verecek ve bu kilonuzu koruyabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 1. Kendinize uygun olan bir egzersiz programı seçin. Sevdiğiniz aktiviteleri seçip günün elverişli saatlerinde egzersiz yapın. Sıkılmayı önlemek için de yaptığınız egzersizlerin çeşitliliğini arttırın.
 2. Yapmayı düşündüğünüz egzersizlerin faydalarını ve olası risklerini iyi öğrenin. Bilmeniz gereken yapacağınız egzersizin kaç kalori yaktırdığı, hangi kas gruplarını çalıştırdığı ve bu egzersizi ne kadar süreyle yapacağınızdır.
 3. Zamanınızın büyük bölümünü düzenli aerobik egzersizlerine harcayın. Unutmayın ki düzenli egzersiz kilo vermek ve sağlıklı kiloda kalmak için en iyi yöntemdir. Haftanın 4-7 günü aerobik egzersizler yaparak çok miktarda kalori yakabilirsiniz. Egzersiz yaptıktan sonra bile metabolizma hızınızı arttırmaya devam etmek için haftada 2 ya da 3 kez dayanıklılık egzersizleri yapmalısınız.
 4. Kuvvet ve dayanıklılık egzersizlerini de programınıza dâhil edin. Diyet yapmak vücutta kas kaybına neden olabileceğinden kas yapma egzersizleri önemlidir. Kaslar uzun vadede vücuttaki yağlardan daha çok kalori yaktırır. Bu nedenle kuvvet egzersizlerini uzun vadeli kilo koruma için bir yatırım olarak düşünün. kilo vermeye yardımcı egzersizler nasıl yapılmalı
 5. Haftanın 4 veya 5 günü günde 30-45 dakika olacak şekilde egzersiz yapın. Bu sizin fit olma isteğinize göre değişir. Sağlıklı bir vücut ve zihin için daha az miktarda spor yeterli olacaktır. Ancak amacınız kilo vermek ise spor yaptığınız gün sayısını ve miktarını arttırmalısınız.
 6. Yaklaşık olarak kaç kalori yakıyor olduğunuzu bilin. Birçok egzersiz aleti yaklaşık olarak bu bilgileri verir ve bunların listesini online olarak da bulabilirsiniz. Bu sayılar hiçbir zaman tamamıyla doğru değildir ve hiçbir zaman da tam olarak ne kadar kalori tükettiğinizi bilemezsiniz. O yüzden bunu yaklaşık olarak değerlendirin.
 7. Eğer amacınız kilo vermekse aperatif yiyecekler ve abur cuburdan uzak durun. Kendinize “Sıkıntı yok, daha önceden egzersiz yaptım” demekten vazgeçin. 200 kalori almak, egzersizlerle onu yakmaktan daha kolaydır. Küçük bir aperatif atıştırmalık bütün planınızı olumsuz etkileyebilir.
 8. Hangi egzersizi yapıyorsanız yapın tamamıyla yoğunlaşmanız önemlidir. Egzersiz zamanla sizin için rutine dönüşebilir, fakat ne kadar çok enerji harcarsanız o kadar çok kalori yakarsınız.
 9. Kendinizle yarışmaya devam edin. Eğer yaptığınız egzersiz rutin ve iyi bir hal alıyorsa, silkelenip egzersizi biraz daha artırmanın zamanı gelmiş demektir. Egzersizin yoğunluğunu ve süresini artırmayı deneyin. Ya da programınıza yeni egzersizler ekleyin.
 10. Günlük yaşamınıza daha fazla doğal aktivite ekleyin. Daha fazla yürüyün, kestirme yolları kullanmayın ve hareket etmek için bahaneler üretin. Sandalyenizde sürekli oturmak yerine kıpırdayın. Arabanızı kapıdan daha uzağa park edin. Merdivenleri kullanın. Bunları egzersiz sürenize dâhil etmeyin ve ekstradan yaktığınız yağ olarak düşünün.
 11. Antrenman sonrası esneme hareketleri yapmayı unutmayın. Acı hissettiğinizde bırakın. Yaptığınız egzersizle ilgili endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun.
 12. Denge oyunu ya da benzer bir şey yapmayı deneyin. Yoga ya da aerobik türlerinden bazılarını yaparken kilit nokta dengedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Su İçerek Göbek Eritme
ünlüler nasıl zayıflıyor
SmartLipo Yöntemi ile Yağ Aldırma
Alabaş Neye İyi Gelir?
Yaza ince girmek
Ekmek Yiyerek Zayıflama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.