ZAYIFLAMAYI HIZLANDIRMANIN DOĞAL YOLLARIzayıflamayı hızlandırmanın doğal yolları

Diyet yapan herkes hızlı bir şekilde sonuç almayı bekler. Her tartıldığında daha az rakamları görmek ister. Zararlı ilaçları kullanmadan ve sağlıksız takviyeler almadan kilo vermeyi hızlandırmanın doğal yolları vardır. Diyetinizde yapacağınız küçük değişikliklerle ve egzersizle başarılı ve sağlıklı şekilde hızlı kilo vermeniz mümkün. Kilo vermenizi hızlandıracak adımlar aşağıda sıralanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Öncelikle kilo vermek istediğiniz zaman aralığına karar verir. Kısa sürede mi kilo vermek istiyorsunuz uzun sürede mi?

  • Kısa sürede kilo vermek birkaç gününüzü alır ve bu kilo kaybı yağlardan değil vücuttaki su kaybından kaynaklanır. Aç kalarak ya da düşük kalorili yiyeceklerle beslenerek hızlı şekilde kilo verebilirsiniz. Fakat normal beslenmenize geri döndüğünüzde verdiğiniz kiloları hızlı şekilde geri alırsınız.
  • Uzun sürede kilo vermek düşük kalorilerle beslenmeyi ve aynı zamanda egzersiz yapmayı gerektirir. Amacınıza daha uzun sürede ulaşırsınız fakat sonuç kalıcı olur. Verdiğiniz kiloları tekrar geri almazsınız.

2. Metabolizmanızın nasıl daha hızlı çalıştığını öğrenin. Böylece daha hızlı kalori yakabilir ve kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Metabolizma vücudumuzdaki besinleri enerjiye çeviren sistemdir. Kişilerin metabolizma çalışma hızı vücut kimyası ve genetik yapı tarafından belirlenir. Tamamen değiştirmek mümkün olmasa da; doğru beslenme, diyet ve egzersizle daha hızlı ve etkili çalışmasını sağlayabilirsiniz.Zayıflamayı Hızlandırma 

3. Aerobik hareketleri, interval antreman (kısa süreli kardiyo hareketleri) hareketleri ve ağırlık çalışmasını kombine ederek daha etkili ve hızlı şekilde kilo verebilirsiniz.

  • Aerobik hareketleri genellikle kalp taşlarını hızlandırmak ve kalori yakmak için kullanılır. Yürüyüş, koşu, yüzme ve bisiklet sürme aerobik sporlardan bazılarıdır.
  • İnterval antrenmanda kısa süreli ve yoğun hareketler yapılarak metabolizma çalışma hızı arttırılır. Bu tarz bir egzersiz sırasında daha fazla oksijen kullanırız ve bu da metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Egzersiz bittikten sonra bile metabolizma en üst seviyede çalışmaya devam eder.
  • Ağırlık çalışması kasları çalıştırır. Kaslar kasıldıkça daha fazla enerji yakar ve bu da metabolizmayı hızlandırır. 

4. Antrenmanlarda yaptığınız hareketleri belli aralıklarla alternatifleriyle değiştirin. Vücudunuz rutin yaptığınız egzersizlere uyum sağlar ve bir süre sonra yapılan hareketler etkili olmaz. Yapacağınız yeni ve değişik egzersiz hareketleri vücuttaki farklı kasları çalıştıracağından daha etkili olur. Sonuç olarak metabolizma hızınız yüksek kalmaya devam eder ve uyguladığınız diyet ile daha çabuk sonuç alırsınız.

5. Metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermeyi arttırmak için diyetinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

  • Sebze ve meyveler bol miktarda lif ve su içerdiğinden sizi daha az kalori ile daha uzun süre tok tutar. Aynı zamanda besin değeri ve vitamin miktarı fazla olan sebze ve meyveleri tüketmek daha sağlıklı ve dengeli bir diyet uygulamanızı sağlar.
  • Yeşil çay, içerisindeki maddelerle metabolizma hızını güvenli ve doğal şekilde arttıran en etkili bitkidir. Çay içmenin yanında, kurumuş çay yapraklarını salatanıza ve sandviçinize ekleyebilirsiniz. Böylece tükettiğiniz miktar artmış olur.
  • Tüketeceğiniz yağsız proteinler tok hissetmenizi sağlar ve gün boyunca daha az kalori almış olursunuz. Yağsız protein içeren besinler şunlardır: az yağlı veya yağsız süt, az yağlı beyaz peynir, yumurta, haşlanmış tavuk eti ve hindi eti.  Kilo Vermeyi Hızlandırma

6. Metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermeyi arttırmak için bol miktarda su tüketmek önemlidir.

  • Gün içerisinde 8 bardak su içmek midenizi dolu tutar ve size ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar. Ilık su yerine soğuk su içmek vücudunuzun daha fazla kalori yakmasını sağlar.

7. Saunaya gidebilir ve buhar odalarını deneyebilirsiniz. Buhar sizi terletir ve daha fazla eneji tüketmenizi sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıflama yemekleri
zayıflamak için ipuçları
Sıskalık kuralları
kesin zayıflama diyeti
Ramazan ayında oruç tutarak zayıflamak
Pervin Bulgak zayıflama çayı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.