İdeal kilonuza ulaşma yolunda gözlerinizi karartarak denediğiniz çabalarınızın birçoğu size kalıcı sağlık problemleri olarak geri dönüyor. Kilo vermeye karar verdiğinizde öncelikle uzmanların ortak görüşü olan ayda ortalama 5 kilo kuralının aksini kesinlikle aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Fazla kilolarınıza sebep olduğunu düşündüğünüz şeyleri dahi hayatınızdan tamamen çıkarmamalısınız. Uygun ölçülerde ve yöntemlerle kullanıldığı takdirde neredeyse hiçbir gıdanın sağlığınız ve zayıflamanız üzerinde olumsuz bir etkisi olamaz. Örneğin yağlar sindirimi en uzun süren besinlerden oldukları için tok kalma süresini uzatırlar. Bu yüzden gün içerisinde bütün yemeklerinize kullanacağınız 4-5 tatlı kaşığı yağın size asla zararı dokunmayacaktır. Karbonhidratlarda tamamen uzak kalınmaması gereken fakat zayıflarken bir o kadar kaçınılacak gıdalar arasında yer alıyor. Oysaki vücudumuz günlük enerji ihtiyacımızın önemli bir kısmını bu besinden oluyor. Her öğünde 3-4 yemek kaşığını geçmeyecek şekilde mutlaka yer verilmesi gereken karbonhidratların lifli olanlarını tercih etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo vermeye çalışırken yapılan en büyük yanlışlardan biride aç kalmak olsa gerek. Bilinçsizce yapılan buna benzer programlarda zayıflamak bir yana metabolizmanızın büyük ölçüde yavaşlamasına sebep olabilirsiniz. Her vücudun günlük ihtiyacı olan değerleri karşılayan diyet programlarını tercih etmelisiniz. Öğünlerinizi ana ve ara öğünlerden oluşturmalısınız. Yani az az ve sık sık besinlerinizi 6 ana öğüne bölmelisiniz. Böylelikle aç kaldığınızı hissetmeden yemeniz gereken kadarını tüketebilir daha fazlasına da ihtiyaç duymazsanız. Fazla kilolarınıza sebep olan en önemli yanlışlardan biri de geç saatlerde ki masum sandığınız atıştırmalarınız. Yatmadan en az 4 saat önce bütün yemek ihtiyacınızı bitirmiş olmanız gerekiyor. Yani vücudunuzun en hareketsiz saatlerinde yedikleriniz direkt yağ olarak size kalıyor. Diyet programlarının olmazsa olmazı egzersizlerinizi de bu süreçte kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Fazlalıklarınızdan kurtulsanız dahi egzersizlerini yaşam tarzı haline getirmeniz hem formunuzu korumak açısından hem de sağlıklı bir hayat için çok faydalı olacaktır. Seçerek yediğiniz besinlerinizi pişirme yöntemleri de oldukça önemlidir. Bol yağda kızartmalar yerine her zaman haşlayarak yemeyi tercih etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bye bye fat şikayet yorumları
yemek yiyerek zayıflama
Diyet Hapları Güvenli Mi
Aç kalmadan zayıflama diyet
Diyet Yanlışlarından Çok Sık Yapılanlar
Kolay Kilo Vermenin Sırları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.