Zencefilli Cilt Maskesi Yapalım

Zencefil şifalı bitki olarak 5 bin yıldan fazla zamandır kullanılmaktadır. Asya ya özgü bu mucizevî bitki, çaylarda, masaj yağlarında ve birçok doğal şifa kaynağı üründe favori katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Bunlardan farkı olarak Zencefil, keskin aromatik yapısı canlandırıcı ve sıcaklık artırıcı yetenekleri sayesinde kozmetik sektörünün de gözde şifalı bitkilerindendir. Kozmetik ürün olarak zencefil canlandırıcı etkileri sayesinde cilt bakımında; gözenekleri temizleyici, ciltteki toksinleri arındırıcı, ciltteki hırpalanmalara bağlı küçük yara bere ve sivilce iltihaplarını azaltıcı olarak kullanılır. Zencefilin anti fungal özelliği sayesinde mantar hastalıklarına iyi geldiğini de bütün bu bilgilere eklemek yerinde olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yazımızda zencefilli cilt maskesini anlatacak ve zencefilli cilt maskesinin yapımını öğreteceğiz.

Zencefilli Cilt Maskesi:

Öncelikle zencefilin dış yüzündeki kahverengi kabuğu sarı etli kısma kadar soyun.

İkincil olarak soyulmuş zencefil parçalarını kalın dilimler halinde çubuk şeklinde kesin

Üçüncül olarak, cildinizi hafifçe yıkayın ardından tercihen rafine edilmemiş saf zeytinyağıyla uygulama yapacağınız yeri hafifçe yağlayın.

Dördüncül olarak, doğradığınız zencefil parçalarını uygulama yaptığınız cilt bölgesine yerleştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Hepsi bu kadar bu basit tedaviyi istediğiniz kadar istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Zamanla gerçekten etkili bir uygulama olduğunu anlayacaksınız. Cilt bakımı sabır ister. Devamlılık ise vazgeçilmez şarttır.

NOT: Zeytinyağına karşı vücudunuz alerji geliştirmez. Ancak, zencefile karşı alerji geliştirme ihtimaliniz vardır. Vücudunuzun zencefile karşı alerji geliştirip geliştirmediğini anlamak için cildinizin tercihen pek fazla göz önünde olmayan bir yerine bu uygulamayı yapınız. Yalnız az bir alana uygulama yapınız ve bekleyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Evde Cilt Bakımı
Aromatik Yağlar İle Cilt Temizleyici Krem Yapımı
Kaş Arası Çizgiler Kırışıklıklar
Sudan Etkilenmeyen Makyaj
Rimel Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz
Sürme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.