ZEYTİNYAĞINDA KIZARTMA YAPILIR MI?

Evet! Yapılabilir. Ancak öncelikle iki özelliğe dikkat etmek gerekir. Birincisi zeytin yağının asitlik derecesinin düşük olması kızartma yağı olarak kullanılması açısından daha uygundur. Asitlik derecesinin düşük olması şu anlama gelmektedir. Saf, sızma yada virjin haldeki zeytinyağı değil de riviera olarak isimlendirilen zeytinyağlarının kullanımı kızartma açısından daha uygundur.

Sponsorlu Bağlantılar

İkincisi ise zeytin yağı kızartma yapılırken sıcaklık 80 derecenin üzerine çıktığına kendine has kokusunu yitirir. Yani zeytinyağlı bir yemek yada kızartma yapıldığında zeytinyağına özel koku alınamayacaktır.

Kızartma amaçlı zeytinyağının kullanılması ekonomik yönden de yüksek bir değerdir. Yani çiçek yağı diğer yağlara göre daha pahalıdır. Zeytinyağı ile kızartma yapılırken bol yağ kullanılacağı için de ekonomik olmayacaktır. Zeytinyağı ile yapılan kızartmalardan kalan yağları süzseniz dahi kullanmamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Konserveleri Muhafaza Etmek
Bayram Çöreği (Katmer)
Mercimekli Mantı
Ekşili Köfte (Adana Yöresi)
Güveçte Et (Ocakta Et Güveci)
Kaşarlı Maydanozlu Omlet
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.