Zihinsel zayıflama yöntemleriBeyin gücü ile kilo verme yöntemi son günlerde özellikle televizyon programlarında uzmanların üzerine konuştuğu popüler konulardan bir tanesidir. Daha öncelerden fazla kilolarla mücadele ve obezite çok yaygın bir hastalık olmamasına rağmen günümüzde yoğun iş temposundan dolayı hazır gıdaların daha fazla tüketiminden ötürü tüm dünyada ciddi bir sağlık problemi haline gelmiştir. Obezitenin sebeplerine baktığınızda ise bir takım fizyolojik etkenlerin dışında çeşitli psikolojik nedenlerin de yattığını görebilirsiniz. Vücutta depolanan aşırı kiloların aslında büyük çoğunluğunda çeşitli zihinsel sorunlar yatmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişilerin günlük yaşamda sık sık karşılaştığı duygulardan olan stres ve duygusal çöküntüler genellikle kişiyi aşırı yemek yemeye sürüklemektedir. Bu esnada tüketilen besinler vücutta salgılanan hormonlar nedeniyle anında depolanmakta ve uzun vade de yaşamsal fonksiyonların bile tehlikeye girebilmesine neden olabilmektedir. Burada ön plana bir takım duygusal yeme alışkanlıkları çıkıyor. Adından da anlaşılabileceği üzere bu durum üzerinde düşünülen bir takım problemler esnasında sürekli yemek yeme ihtiyacı duyulması olarak tanımlanabilmektedir. Bu rahatsızlığa sahip olan bireylerde yaşamları boyunca duygu ve düşüncelerinde herhangi bir değişiklik olduğu zaman kendisini yemek yiyerek tatmin etmeye çalışır. Zihinsel zayıflama aslında tamamen bu noktada devreye girmektedir ve genellikle psikolojik nedenlerden ötürü fazla kiloya sahip olan kişiler üzerinde etkilidir.

Kişi herhangi bir problemi olduğunda direk kendini yemeğe vermeden önce aklında ben bunu neden yiyorum, bunu yedikten sonra herşey düzelecek mi gibi sorular sormalıdır. Eğer tüm bu soruları kendinize sorduğunuz halde yemek yemeye kontrolsüz bir şekilde devam ediyorsanız mutlaka uzman bir hekime başvurmanızda yarar vardır. Çünkü tüm bu olumsuz durumların bir psikolog yardımıyla zihin gücüyle önüne geçmeniz aslında son derece basittir. Zihinsel zayıflama yöntemini kendiniz evinizde bile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, buzdolabının üzerine sevdiklerinizle olan mutlu bir anın fotoğrafını veya daha önceden zayıfken çekildiğiniz bir fotoğrafı koymak sizi her yemek yemeden önce düşünmeye ve hırslandırmaya neden olacaktır. Bunun dışında çok yakın arkadaşlarınızdan veya ailenizden bu gibi durumlarda yemek yemenizi engellemelerini tembih edebilirsiniz. Bu durum kesinlikle düşünüldüğü gibi garip değil aksine sağlığınızı korumaya yönelik olduğu içinde çevreniz tarafından oldukça olumlu bir şekilde karşılanacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama kesinlikle kişinin sabrını zorlayan uzun bir süreçtir ve bu süreçte mutlaka düşüncenin dışında aktif faaliyetlerde gerçekleştirilmelidir. Yemek yemenin önüne geçilmesine rağmen spor yapmayan kişilerde zayıflama gerçekleşmez. Bu yüzden spor ve düzenli egzersiz hayatınızın hemen hemen her döneminde kesinlikle olması gerekmektedir. Tüm bunları gerçekleştirmeye başladıktan sonra tek yapmanız gereken şey inanmak, inandıktan sonra her şeyi başarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ti-Ji zayıflama bandı
diyet kilo kontrolü
Alabaş Neye İyi Gelir?
kavitasyon ile zayıflama
Bal Zayıflatır Mı
SlimLipo Yöntemi ile Yağ Aldırma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.