ZONADA BİTKİSEL TEDAVİ
zonada bitkisel tedaviKISACA ZONA: Zona bilindiği gibi “gece yanığı” hastalığına verilen isimdir. Zona, vücudun zayıf düştüğü anlarda ortaya çıkan ve her yaşta görülebilen sinir ucu iltihabıdır. Yüz, boyun, göğüs, sırt ve ense gibi organlarda ortaya çıkar, çıktığı bölgeyi hassaslaştırarak derinin tahriş olmasına neden olur. Deride meydana gelen kaşıntı, zonklama, batma ve görüntü kirliliği de ayrı bir sorun teşkil etmektedir. Zona hastalığına suçiçeği virüsü neden olmaktadır. Suçiçeği virüsü ilgili bölgede kalın kalın kabuklar şeklinde döküntüye sebep olmaktadır. Tedavide krem veya ilaç tedavisi uygulanabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Makalemizde gece yanığı ya da diğer adı ile zonada etkili olabilecek ve sizin bu dertten kurtulmanıza yardımcı olabilecek bitkisel reçeteleri sizler için araştırdık. Yararlı olmasını temenni ediyoruz. Şimdiden geçmiş olsun.

BİTKİSEL SEÇENEKLER

  • Yaralı bölgeye günde iki, üç defa zeytinyağı, badem yağı veya çörek otu yağı kullanılabilir.
  • 4 bardak suya, 4 kaşık ezilmiş kuşburnu konulur. 30 dakika kaynatılıp, nöbet şekeri ile tatlandırılır. Bu karışımdan günde 3 bardak içilir.
  • Lahana yaprakları çırpıcıdan geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyu kabarcıkların üze­rine sürülür.
  • Havanda dövülerek toz haline getirilmiş bir yemek kaşığı aslanpençesi, papatya, gazel boynuzu, ikişer buçuk yemek kaşığı meşe ağacı kabuğu, ada çayı ve iki yemek kaşığı yulaf iyice karıştırılır. Bir litre suyun içinde dört yemek kaşığı karışım kaynatılır. Elde edilen su, yumuşak bir bez ile alınır, hassas bölgelerin üzerine sarılır ve beklenir. Posa, bezin ara­sına konularak kabarcıkların üzerine tampon yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sarımsak Faydaları
MEYAN KÖKÜ
Ceviz Yağı
İncir
Mutfağınızdaki İyi Tatlandırıcı Şekerler
Çin Nanesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.